2-takt olie

Goede 2-takt olie voor je Tomos is belangrijk voor de smering van de tweetaktmotor. Bij TomosOnderdelenZeeland vind je 2-takt olie voor verschillende Tomos brommers en toepassingen. Afhankelijk van het smeersysteem wordt de olie met de benzine gemengd of via een afzonderlijk oliesysteem toegevoerd. Controleer altijd welke olie en mengverhouding voor jouw motorblok en setup geschikt zijn.

Castrol 2-takt olie (mengsmering) 1 liter

Op voorraad

Verwacht woensdag in huis
 8,49 incl. BTW

Castrol 2-takt olie Power 1 A747 Racing (mengsmering) 1 liter

Op voorraad

Verwacht woensdag in huis
 23,49 incl. BTW

Castrol 2-takt olie Power 1 RS (mengsmering) 1 liter

Op voorraad

Verwacht woensdag in huis
 12,49 incl. BTW

Castrol 2-takt olie Power 1 RS (mengsmering) 12 stuks 1 liter

Op voorraad

Verwacht woensdag in huis
Oorspronkelijke prijs was:  149,88.Huidige prijs is:  127,49. incl. BTW

Castrol 2-takt olie Power 1 RS (mengsmering) 2 stuks 1 liter

Op voorraad

Verwacht woensdag in huis
Oorspronkelijke prijs was:  24,80.Huidige prijs is:  23,49. incl. BTW

Castrol 2-takt olie Power 1 RS (mengsmering) 4 stuks 1 liter

Op voorraad

Verwacht woensdag in huis
Oorspronkelijke prijs was:  49,70.Huidige prijs is:  44,49. incl. BTW

Castrol 2-takt olie Power 1 RS Scooter (mengsmering) 1 liter

Op voorraad

Verwacht woensdag in huis
 14,49 incl. BTW

Eurol 2-takt olie Formax Super (mengsmering) 1 liter

Op voorraad

Verwacht woensdag in huis
 14,49 incl. BTW

Eurol 2-takt olie TTX ProScoot (mengsmering) 1 liter

Op voorraad

Verwacht woensdag in huis
 12,49 incl. BTW

Forte Moto Power II Injectie 2-takt / 4-takt 250ml

Op voorraad

Verwacht woensdag in huis
Oorspronkelijke prijs was:  25,49.Huidige prijs is:  20,49. incl. BTW

2-takt olie voor Tomos brommers

Een Tomos tweetaktmotor heeft olie nodig voor de smering van interne motoronderdelen. Anders dan bij veel viertaktmotoren wordt de benodigde tweetaktolie tijdens het motorbedrijf samen met de brandstof toegevoerd.

Daarom is het belangrijk om geschikte 2-takt olie te gebruiken en het smeersysteem van je Tomos correct te onderhouden.

Welke 2-takt olie heb ik nodig voor mijn Tomos?

Niet iedere tweetaktolie heeft dezelfde specificaties of is voor dezelfde toepassing ontwikkeld. Controleer daarom de productspecificaties en de eisen van jouw motorblok.

Let bij het kiezen onder andere op:

  • Geschiktheid voor tweetaktmotoren
  • Productspecificaties en classificaties
  • Mengsmering of afzonderlijke oliesmering
  • Voorgeschreven mengverhouding indien van toepassing
  • Standaard of aangepaste motorconfiguratie
  • Voorschriften van het gebruikte motorblok of cilinder

Kies olie op basis van de technische toepassing en niet uitsluitend op merk of prijs.

Mengsmering voor Tomos

Bij mengsmering wordt een afgemeten hoeveelheid 2-takt olie met benzine gemengd. De juiste verhouding is hierbij belangrijk.

Welke mengverhouding heeft mijn Tomos nodig?

Er bestaat niet één mengverhouding die zonder controle voor iedere Tomos en iedere motorconfiguratie kan worden gebruikt. De benodigde verhouding kan afhangen van het motorblok, de cilinder, gebruikte onderdelen en technische voorschriften.

Gebruik daarom de voorgeschreven verhouding voor jouw specifieke setup en meet benzine en olie nauwkeurig af.

Tomos met oliepomp

Sommige uitvoeringen kunnen gebruikmaken van een afzonderlijk smeersysteem waarbij olie vanuit een apart reservoir wordt toegevoerd.

Bij zo'n systeem is het belangrijk dat niet alleen de juiste olie aanwezig is, maar dat het complete oliesysteem correct functioneert.

Controleer bij onderhoud waar relevant:

  • Oliepeil
  • Olieleidingen
  • Aansluitingen
  • Werking en afstelling van het smeersysteem
  • Mogelijke lekkages
  • Lucht in leidingen na werkzaamheden

Ga bij twijfel over de werking niet uit van aannames, omdat onvoldoende smering motorschade kan veroorzaken.

Mineraal, semi-synthetisch of synthetisch

2-takt olie is verkrijgbaar in verschillende samenstellingen. Welke uitvoering geschikt is, hangt af van de toepassing en de vereiste specificaties.

Een duurdere of volledig synthetische olie is niet automatisch noodzakelijk voor iedere standaard Tomos. Andersom kan een aangepaste motor andere eisen stellen.

Controleer daarom vooral of de olie technisch geschikt is voor jouw motor en gebruik.

2-takt olie voor een opgevoerde Tomos

Bij een aangepaste Tomos kunnen cilinder, carburateur, uitlaat en toerental afwijken van de standaardconfiguratie. Daarmee kunnen ook de bedrijfsomstandigheden van de motor veranderen.

Gebruik bij een getunede motor de smeer- en mengvoorschriften die passen bij de gemonteerde onderdelen. Verander de mengverhouding niet willekeurig in de veronderstelling dat meer olie altijd beter is.

Te weinig of te veel 2-takt olie

Een verkeerde hoeveelheid olie kan ongewenste gevolgen hebben. Te weinig smering kan ernstige slijtage of motorschade veroorzaken. Een onjuiste overmaat is eveneens niet de juiste oplossing en kan de verbranding en motorwerking beïnvloeden.

Meet bij mengsmering daarom zorgvuldig en gebruik de voorgeschreven verhouding.

2-takt olie mengen met benzine

Wanneer je zelf mengsmering maakt, bereken je de hoeveelheid olie op basis van de hoeveelheid benzine en de voorgeschreven verhouding.

Gebruik een geschikte maatbeker of doseerfles en zorg dat olie en benzine goed gemengd zijn voordat de brandstof wordt gebruikt.

Gebruik daarnaast brandstof en olie volgens de voorschriften van de betreffende producten en motorconfiguratie.

2-takt olie kopen bij TomosOnderdelenZeeland

Wil je 2-takt olie voor je Tomos kopen? Bij TomosOnderdelenZeeland vind je tweetaktolie voor onderhoud en smering van verschillende Tomos brommers.

Controleer of de olie geschikt is voor jouw motor, smeersysteem en toepassing. Gebruik bij mengsmering altijd de juiste verhouding voor jouw motorblok en setup.

Veelgestelde vragen over 2-takt olie voor Tomos

  • Welke 2-takt olie moet ik in mijn Tomos gebruiken?

Gebruik tweetaktolie die voldoet aan de eisen van jouw motorblok en smeersysteem. Controleer daarvoor de productspecificaties en technische voorschriften.

  • Welke mengverhouding heeft een Tomos nodig?

Dat kan verschillen per motorblok en configuratie. Gebruik de voorgeschreven verhouding voor jouw specifieke Tomos en neem niet zonder controle een algemene verhouding over.

  • Moet ik 2-takt olie door de benzine mengen?

Dat hangt af van het smeersysteem. Bij mengsmering wel; bepaalde uitvoeringen kunnen een afzonderlijk oliesysteem gebruiken.

  • Is meer 2-takt olie beter voor mijn Tomos?

Nee. Gebruik de voorgeschreven hoeveelheid. Zowel onvoldoende smering als een onjuiste mengverhouding kan problemen veroorzaken.

  • Waar kan ik 2-takt olie voor Tomos kopen?

Bij TomosOnderdelenZeeland vind je 2-takt olie voor verschillende Tomos brommers, motorconfiguraties en onderhoudstoepassingen.